خانه / وبلاگ سایت / سیستم تفکیک فلزات در فلزیاب

سیستم تفکیک فلزات در فلزیاب

سیستم تفکیک فلزات در فلزیابReviewed by 20felezyab on Jan 18Rating: 4.5

منظور از سیستم تفکیک فلزات در فلزیاب چیست؟

منظور از سیستم تفکیک فلزات در فلزیاب آن است که دستگاه بتواند نوع یک فلز هدف را از سایرین جدا و تمییز دهد. توانایی تفکیک فلزات مختلف یکی از موثرترین فاکتورهای مورد نظر اپراتور در انتخاب سیستم خاصی است. اما همین ابتدا باید به شما بگوییم که هیچ کدام از فلزیاب های ساخته شده در جهان نمی توانند فلزات را به طور کامل از هم تشخیص دهد و هیچ گاه این سیستم بی نقص نیست. در ضمن برخی از فلزیاب ها هیچ گونه قدرتی برای این کار ندارند. در ادامه به بررسی هر نوع از فلزیاب ها از این منظر می پردازیم.

تفکیک در فلزیاب های پالسی :

دقت کنید که کمپانی های تولید کننده فلزیاب های پالسی از این سیستم بهره نمی برند. چون مکانیسم کار دستگاه های پالسی ارسال سیگنال هایی از جنس الکترومگنتیک می باشد، این شرایط حاکم است. اگر کویل 35 سانتی متری LORENZ Z1 را امتحان کرده باشید متوجه خواهید شد بنا به دوری و نزدیکی فلز از کویل هر بار عدد متفاوتی را مشاهده خواهید کرد و اگر 10 بار امتحان کنید 10 عدد متفاوت را مشاهده می کنید. در کل هیچ کدام از فلزیاب های پالسی توان تفکیک ندارند.

تفکیک در فلزیاب های VLF :

فلزیاب های VLF دسته بندی های خاصی را بر اساس رسانایی فلزات انجام می دهند. همین شکل دسته بندی باعث می شود که بتوان روی سیستم تفکیک فلزات در فلزیاب VLF حساب کرد. البته تفکیک 100% نداریم، ولی تا 70% می توان به نوع فلز نزدیک شد.

تفکیک در انوملی دتکتور ها :

قبل از هرگونه توضیح لازم است بدانید که فلزات آهنی شامل آهن، کبالت و نیکل می باشد و مابقی فلزات جزو فلزات غیر آهنی محسوب می شوند. برای مثال محصولات شرکت OKM چنین هستند و فلزات را به دو دسته آهنی و غیر آهنی تقسیم می کنند.

تفکیک در GPR ها :

گروه دیگری از دستگاه های پیشرفته که در امر گنج یابی می توانند مورد استفاده قرار گیرند سیستم های جی پی آر هستند. فلزیاب های GPR نمی توانند هیچ فلزی را از دیگری جدا کند و تفکیک فلز را به هیچ وجه انجام نمی دهد. وبلاگ فلزیاب برتر مفتخر است که در راستای افزایش اطلاعات و دانش مشتریان خود گام بردارد.

باکس دانلود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *